+90 541 378 38 45
+90 212 271 81 81

Yağ Dokusu ile Dolgu Maddesi Elde Etmek

Dolgu için kullanılacak olan yağ dokusu elde etmenin en basit yolu steril şartlarda gerçekleştirilen Liposakşındır. Her kişinin fiziksel durumu göz önünde bulundurularak vücudun bir çok alanından yağ dokusu elde edilebilmektedir. Liposakşın uygulaması ile elde edilmiş olan yap dokuları bazen inceltilerek bazen de hiçbir işlem yapılmadan direk dolgu olarak uygulanır.

Uygulanan bu işlemle birlikte kişiden alınan yağ dokusu zenginleştirilerek yağın tutunma durumunu artıran bir işlemdir. Bu işlemin uygulanması ile birlikte de maliyet bakımından da bir artış olmaktadır. Yağın işlenen bölgeye tutunması olanak sağlayan diğer faktörler ise;

  • Sterilite işlemine özen gösterilmesi gerekilir. Yağın vücuttan alınması sonucunda, yıkanması ile vücuda tekrar nakledilmesi işlemine kadar bütün işlemler kapalı bir sistemle beraber hava ile temas sağlanmadan gerçekleştirilmelidir.
  • İnce kanüller kullanılarak yağın elde edilmesi ve benzer durumda olan kanüller ile enjekte edilmesi çok önemli husustur. Bu şekilde yağ hücreleri basınç altında kalmasına olanak sağlanır.
  • Her bölgenin belirli miktarda yağ tutma özelliği bulunmaktadır. Ne kadar birim konulursa konulsun o bölgenin tutunma miktarı 30 ise ne kadar birim konulursa konulsun en fazla tutunacağı miktar 30’dur.
  • Enjekte edilen yağların beslenme kılcal damarlar ile sağlanır. Kılcal damar akımını olumsuz yönde etkileyen sigara kullanımı ve kontrol edilemeyen şeker hastalığı sonucunda yağ enjeksiyonunda başarısız olunur.