+90 541 378 38 45
+90 212 271 81 81

Yüze Yağ Enjeksiyonları

Yüz bölgesi, yağ dokusunun dolgu olarak uygulandığı en başarılı bölge konumundadır.

Kişilerde meydana gelen, göz altı çukurlukları, ağız ile burun arasında oluşan oluklar, yanıklarda meydana gelen erimeler, çene kısımlarında oluşan sarkmalar ve yüzde çizgilerin oluşması gibi rahatsızlığı olan kişilerde çok etkili olarak sonuç alınmaktadır.

Tabi ki iyi bir sonuç alınmasında en önemli etken kişinin sigara kullanmıyor olması ya da kullanıyorsa bile operasyona 15 gün kala hiç kullanmamasıdır.

Yüze yağ enjeksiyonu işlemi ameliyathane şartlarına uygun bir ortamda yapılsa bile hasta uyutulmadan işlem gerçekleştirilir. Uygulama yaklaşık 45 dk kadar sürmektedir. Uygulama sonrasında kişide ağrı veya sızı görülmez. Ama kişide kızarıklık ve şişlik olur. Şişliğin çok olması durumunu ile eriyecek yağ miktarı ile fazla oranda fazla yağ aktarımı olması önemli bir husustur. Yüz enjeksiyonu işleminde kesi işlemi olmaz.

Operasyon günü hasta taburcu edilebilir. Ama şişlik ve morarmadan korunmak adına buz uygulaması özenli bir şekilde yapılmalıdır. Kişi operasyondan sonra birkaç gün fazla yastıkla yatması süreci rahat bir şekilde geçirmesine olanak sağlar. Antibiyotik kullanımına gerek yoktur.

Yağ dokularının erimesi yaklaşık olarak 20 gün kadar sürmektedir. Kontrollü bir şekilde gerçekleştirilen masajlar ile bu süre daha aza indirilebilir. Haftalar sonra kişinin cilt rengi parlaklık kazanamaya başlar. Bunun sonucunda görünüm daha genç ve estetik bir hal alır.